Підсумки інвестиційної діяльності

Протягом січня-вересня поточного року опрацьовувались пропозиції італійської компанії «МE&You» щодо створення в м. Житомирі спільного підприємства з переробки відходів пластика в товарну продукцію, французької компанії «Ingeet» щодо можливої підтримки проектів по будівництву електростанції на біопаливі та чеської фірми K-Logitrans щодо надання сприяння у визначенні можливого партнера у області для реалізації спільного чесько-українського проекту з виробництва пелет паливних з деревини та наступної їх поставки на теплоелектростанції в Чеській Республіці.

Прийнято участь в українсько-фінському бізнес форумі, який проходив у Торгово-промисловій палаті України 23 березня 2011 року. У складі ділових кіл Фінляндії були представники компаній Kesla Oy та Jartek Oy, які презентували сучасне деревообробне устаткування.

З метою залучення інвестиційних ресурсів, поширення інформації про регіон та представлення наявних проектів 10 червня 2011 року у місті Новограді-Волинському пройшов Перший економічно-інвестиційний форум  „Звягельщина  інвестиційна”. На заході було презентовано інвестиційний потенціал області, представлені пропозиції міста Новоград-Волинського та відповідного району за наступними напрямками: промислові об’єкти, торгові та готельно-розважальні комплекси, оздоровчі та діагностичні центри, сфера туризму, майданчики для будівництва житла, промислова зона NovoPark типу „грінфілд” для ведення бізнесу.

У липні поточного року було проведено ярмарок інвестиційних пропозицій у Романівському районі. На ярмарку були представлені інвестиційні пропозиції по наступним напрямкам: промислові об’єкти, об’єкти незавершеного будівництва, незадіяні ділянки для створення фермерських господарств, а також об’єкти сільськогосподарського призначення для започаткування бізнесу.  

14 вересня 2011 року в приміщенні Дипломатичної Академії України при Міністерстві закордонних справ України відбулася презентація інвестиційного потенціалу Житомирської області «Житомирщина інвестиційна».

У заході взяли участь Голова Верховної Ради України Володимир Михайлович Литвин, представники центральних органів виконавчої влади, міжнародних організацій, регіональні партнери з інших країн, представники 50 потужних вітчизняних та іноземних компаній, 35 представників посольств іноземних країн, акредитованих в Україні, більше 10 банківських та фінансових установ, а також представники 8 регіонів України, інших підприємств і організацій, які вже працюють або мають намір працювати на теренах Житомирського регіону, та засобів масової інформації.

Під час заходу виступаючі детально представили такі проекти, як ТОВ «Коростенський індустріальний парк», детальне планування району «Крошенський» м. Житомира, реалізація проектів по добуванню і переробці природного каменю, а також бізнес-проекти по розвитку м’ясного скотарства в Поліських районах області.

В ході заходу відбулося урочисте підписання ряду угод та меморандумів про співпрацю між Житомирською облдержадміністрацією та ПВП «Сіріус» по створенню гірничо-металургійного комбінату загальною вартістю 2,2 млрд .дол. США, що буде спеціалізуватись на розробці покладів титаново-апатитових руд,; ТОВ «ТІС Полісся» по розширенню існуючих потужностей з виробництва пластмасових виробів для сфери будівництва загальною вартістю 860 тис. дол. США; ТОВ «Укртранслейл» по спорудженню на Денишівському водосховищі р. Тетерів МГЕС потужністю 600-750 кВт. вартістю 3 млн. дол. США; з французькою  компанією «Укреін-Агрі-Сас» по відновленню роботи Володарсько-Волинського льонопереробного заводу вартістю близько 250 млн. дол. США., а також підписано Меморандум про співпрацю з Інститутом географії НАН України, що передбачає поєднання зусиль відповідних служб та відомств у питаннях комплексного вивчення території Житомирської області з метою гармонізації екологічних, економічних і соціальних інтересів регіону.

У січні-червні 2011р. в економіку Житомирщини іноземними інвесторами вкладено 20,7 млн.дол.США прямих інвестицій, у т.ч. з країн СНД – 0,3 млн.дол. (1,6% вкладеного обсягу), з країн ЄС – 18,2 млн.дол. (87,9%) та з інших країн світу – 2,2 млн.дол. (10,5%).

Основними формами залучення капіталу були грошові внески –
20,4 млн.дол. (98,6% вкладеного обсягу) та внески у вигляді рухомого і нерухомого майна – 0,3 млн.дол. США (1,4%). В той же час з початку року нерезидентами вилучено капіталу на 0,6 млн.дол.

Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку Жито­мирщини за весь період інвестування, станом на 1 липня 2011р. становив 285,8 млн.дол. У розрахунку на одного мешканця області припадало 222,7 дол. США іноземних інвестицій.

Приріст сукупного обсягу іноземного капіталу на 1 липня 2011р. до початку року з урахуванням курсової різниці склав 27,7 млн.дол. (10,7%).