Кадрова та освітня підтримка

Програма перепідготовка управлінських кадрів для сфери підприємництва

З метою прискорення соціально-економічних реформ в Україні, інтеграції її у світову економічну систему, активнішого впровадження передових ринкових методів управління, посилення державної підтримки розвитку підприємництва при облдержадміністрації створена Регіональна робоча група Міжвідомчого центру з організації перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва. Регіональна робоча група проводить на постійній основі прийом документів та конкурсний відбір на участь у Програмі перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва, яка запроваджена в Україні відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2000 р. №1358.

Дана Програма отримала назву «Українська ініціатива». Відповідальним за реалізацію Програми в Україні є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Впроваджує програму Міжвідомчий центр з організації перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва (МЦПК) при Мінекономіки та 27 його регіональних робочих груп (РРГ).

Мета «Української ініціативи» - це формування в усіх регіонах України критичної маси молодих управлінців, здатних створити якісні ринкові засади економіки. Надання їм можливості набути сучасні економічні знання і практичні навички роботи умовах ринкової економіки.

Спеціалісти, які проходять відбір, здійснюють перепідготовку очно-заочною (протягом 10 місяців) формою в одному з вищих навчальних закладів України за рахунок коштів державного бюджету та отримають диплом про перепідготовку встановленого зразку за напрямами «Менеджмент і адміністрування» і «Економіка та підприємництво».

Також спеціалісти, що успішно пройшли перепідготовку у вищих навчальних закладах України можуть прийняти участь у конкурсному відборі для направлення на стажування від 1 до 3 місяців на підприємства Німеччини.  Цільовою групою для стажування є молоді керівники середньої і вищої ланки та менеджери зі складу кадрового резерву українських бізнес-структур, що планують зовнішньоекономічну діяльність.

Усі витрати на утримання спеціалістів в країні перебування бере на себе приймаюча сторона. Транспортні витрати покриваються за рахунок підприємств або безпосередньо учасників стажування.

Для проходження перепідготовки в університеті учасник повинен відповідати наступним критеріям:

  • наявність закінченої вищої освіти;
  • базове знання щонайменше однієї західної мови
  • вік до 35 років.

Для проходження стажування учасник повинен відповідати наступним критеріям:

  • наявність закінченої вищої освіти;
  • досвід роботи на управлінських посадах вищого і середнього рівня (керівники, заступники керівників підприємств, установ, організацій та їх структурних підрозділів) не менше одного року;
  • вік до 45 років;
  • знання німецької або англійської мови (топ-менеджерам, керівникам фермерських господарств достатньо знання російської мови).

Напрямки стажування:

  • Економічна кооперація без галузевої специфіки (з англійською мовою)
  • Економічна кооперація з галузевою специфікою: 

1. Економічна кооперація у сфері енергоефективності в промисловості;

2. Економічна кооперація у сфері енергоефективності у будівництві і санації будівель і споруд;

3. Економічна кооперація у секторі охорони хздоров'я;

4. Економічна кооперація у секторі природоохоронних технологій водопостачання і каналізації, утилізації відходів;

5. Економічна кооперація в аграрному секторі;

6. Економічна кооперація у гірничовидобувній галузі.

 

Відбір учасників Програми на всіх етапах проводиться на конкурсній основі.

Більш детальну інформацію щодо перепідготовки та стажування можна отримати на веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та веб-сторінці: GIZ

За консультаціями стосовно заповнення документів для участі у конкурсі з відбору претендентів можна звернутися до департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації за адресою: м. Житомир, вул. Мала Бердичівська 25, к. 206, електронна адреса: rynok_zt@ukr.net, тел.: (0412) 47-46-32, 47-44-37.

Пакет документів для отримання другої вищої економічної освіти

Пакет документів для стажування у Німеччині.rar*

Умови конкурсного відбору (згідно постанови КМУ від 30.08.2000 №1358)

Постанова КМУ від 24 січня 2001 р. N 55 "Про затвердження положень про конкурсний відбір вищих навчальних закладів та спеціалістів з метою перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва

Указ Президента України "Про сприяння підготовці управлінських кадрів для сфери підприємництва"

 


*.rar - документи містяться в архіві, якщо браузер не починає завантаження автоматично клацініть правою кномпкою миші на посилання та оберіть пункт "Зберегти об'єкт як ..." ("Сохранить обьект как..."), та оберіть місце зберігання