День Європи

Відзначення Дня Європи у Житомирській області у 2019 році

День Європи – це щорічне святкування миру і єдності, символ започаткування нової успішної моделі співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Основною метою проведення такого заходу є формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України; поглиблення знань громадян про країни Європи, підкреслення приналежності нашої держави до європейської сім’ї народів і безперечність її європейського вибору в майбутньому.

Щорічно в третій четвер травня святкують Всесвітній день вишиванки - міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. У цей день кожен охочий долучався до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка. Свято покликане популяризувати українську культуру та традиції.

Цього дня, 16 травня, область, а особливо Житомир перетворився на величезну локацію національної культури і мистецтва.

У рамках свята відбулася низка різноманітних заходів. Зокрема, на майдані ім. С. Корольова житомиряни у вишиванках стали частиною масштабної всеукраїнської акції «Українці, єднаймося». Вишитий одяг, гарний настрій та любов до України – об’єднує. Також учасники акції переглянули виступи Поліського академічного ансамблю пісні й танцю  ім. І. Сльоти «Льонок».

В цей день на головній пішохідній вулиці міста  - Михайлівській – відбувся танцювальний вишиваний  флешмоб «Ми – майбутнє України!» за участі вихованців закладів професійно-технічної освіти Житомирщини.

Родзинками  Дня вишиванки стала урочиста Вишивана хода,  культурно-мистецький фестиваль  «Житомир багатонаціональний», а також святкова концертна програма.

Під час Вишиваної ходи відбулося єднання мультикультурного Житомира,  адже  під час заходу об’єдналися  усі житомиряни - представники  різних національностей.

17 травня до Житомира завітав «Євробус» - автобус, який мандрує українськими містами задля поширення інформації щодо Угоди про асоціацію з ЄС та можливостей, які відкриває цей документ для молоді, бізнесу, громадськості та влади. Зупинився «Євробус» у Житомирі на Старому бульварі біля Житомирського національного агроекологічного університету. На всіх відвідувачів там чекали лекції, інформаційні стенди та відеоролики про відносини України з Європейським Союзом, зустріч з представниками Делегації Європейського Союзу в Україні та показ короткометражних фільмів.

Також у рамках проекту відбулися два інформаційні семінари: «Європейський успіх малого та середнього бізнесу» та «Сильні інституції – успішна країна».

Під час святкування Дня Європи в м. Житомирі 18 травня на головній пішохідній вулиці міста  Михайлівській протягом півтори години тривав мистецький марафон за участі найрізноманітніших оркестрів, хорових колективів та найкращих танцювальних колективів міста.

Також, цього дня  житомиряни та гості міста насолодились Dj-setом від Влада Ями, а також потанцювали під відкритим небом на Михайлівській.

В рамках святкування Дня Європи у Житомирі проведено  битву юних кухарів «SALAD JUNIOR FEST». Кулінарний проект, під час якого 4 Шеф-кухарі обирали 32 юніори, щоб протягом 6 практичних занять навчати їх основам кулінарного мистецтва. За результатами відбіркових занять Шефами було відібрано 5 кращих учасників, які потрапили до фіналу проекту.

18 травня в м. Житомирі був проведений відкритий обласний громадсько-мистецький фестиваль молодіжних субкультур «Стріт Арт Фест – 2019», в якому взяли участь понад 200 учасників із міст Житомира, Києва, Малина, Коростишева, Бердичева та ін.  

В рамках відзначення Дня Європи у навчальних закладах регіону проведено тематичні лінійки, уроки, виховні позакласні заходи, лекції, бесіди, вікторини, круглі столи, на яких висвітлювалась сутність та роль Європейського Союзу на сучасному етапі, а саме: «День Європи – свято миру і єдності», «Шляхи інтеграції України у світовому просторі», «Україна і Європа», «Україна: європейська інтеграція», «Місце України серед європейських країн», «Україна. Європейський Союз. Молодь», «Європа починається з тебе» і т.д.

Особливо в цей день вчителі ставлять за мету познайомити учнів з діяльністю структур Євросоюзу, краще усвідомити перспективи майбутнього України, провести пошукову роботу щодо визначних особистостей Європи, створити презентації, зібрати та систематизувати інформацію про культурні цінності, їжу, національний одяг країн Європи, порівняти та проаналізувати їх, створити віртуальну подорож країнами, зацікавити учнів незвичними фактами про визначні європейські місця.

Так, наприклад, в закладах загальної середньої освіти Бердичівського району долучилися до планування та проведення заходів до Дня Європи на базі мовних таборів. Були проведені круглі столи «Україна – це Європа», конкурси дитячого малюнку «У країні улюбленого казкового героя», гра «Що я знаю про Європу», вчителі іноземної мови освітніх закладів провели віртуальні екскурсії музеями країн ЄС, була проведена євровікторина у вигляді «морської мандрівки» «Європейські країни», переглядом коротких відеороликів про місця зупинки віртуального корабля, проведені виховні години «Перлини Європи», виховний захід «Ми - європейці», конкурсу малюнків на асфальті «Ukraine is an European country» тощо.

В межах Європейського тижня молоді в травні 2019 року у закладах загальної середньої освіти Лугинського району були проведені заходи для учнівської молоді. Проведені заходи було висвітлено соціальній мережі YouTube.

Оригінально відзначив День Європи Чуднівський ліцей. Ліга старшокласників ліцею організувала і провела стилізований ярмарок, де було представлено 14 країн Європи з їх державною символікою, національною кухнею та, по можливості, одягом. Серед виставки країн були: Німеччина, Молдова, Литва, Білорусь, Швейцарія, Франція, Італія, Іспанія, Чехія, Естонія, Польща, Румунія, Угорщина та Україна. Усім сподобалась нетрадиційна форма проведення свята. Ярмарок був доповнений виставкою матеріалів про Європу, яку підготували працівники міської бібліотеки.

У Житомирському національному агроекологічному університеті  16 травня відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Європейські уроки аграрної політики для України» за підсумками реалізації проекту Європейського Союзу ERASMUS+ освітній модуль Жан Моне «Аграрна політика ЄС», який реалізовували у навчальному закладі впродовж трьох років.

На захід завітали почесні гості – ректор Інституту Я.-У. Сандала (Норвегія), професор Ян-Урбан Сандал, професори кафедри менеджменту Клайпедського університету Гедемінас Радзевікіус та Юліус Романаускас.

Головною метою конференції було обмін ідеями, досвідом, знаннями, навичками з аграрної політики між основними агентами змін в процесі адаптації до найкращих сучасних європейських практик у сільському господарстві в умовах євроінтеграційної перспективи України.

В державному університеті «Житомирська політехніка» під час святкування Дня Європи було проведено просвітницький захід «3D ЄС»:  «Історична довідка та цікаві факти про Євросоюз», «Експрес-подорож країнами Європи», «Можливості студентської мобільності до країн Європи»; євровікторини: «Подорожуємо країнами Європейського Союзу», «Сучасні європейські цінності та Україна»; лекції-бесіди: «Україна – серце Європи», «Європа наш спільний дім», «Далека і близька Європа», «Відкриваємо Україну для Європи», «Шедеври Європейської культури та літератури» та інше.

Житомирським державним університетом імені Івана Франка в ці святкові дні були проведені лекції професорів та аспірантів з університетів м. Бидгощ, м. Варшава, м. Краків, м. Катовіце Республіка Польща.

18 травня у рамках відзначення Дня Європи, громадська організація «Євроклуб» в обласній філармонії імені Святослава Ріхтера організувала проведення свята - «Єврофест у Житомирі». У заході взяли участь Євроклуби, створені при загальноосвітніх закладах Житомирщини, які не лише презентували основні напрямки своєї діяльності, але й творчі здобутки.

Долучилися до святкування Дня Європи і бібліотечні заклади. В багатьох районних, міських, сільських та шкільних бібліотеках області організовано тематичні книжкові виставки, засідання круглих столів з метою популяризації знань про ЄС, європейські цінності та європейський вибір України.

В бібліотеках проведено  інформаційні години,  літературні мандрівки, вікторини, оформлено книжкові виставки «Євросоюз і Україна: історія   взаємовідносин»,  «Впізнай країну за описом», «Ці знайомі європейці», «Як навчатися в Європі», «Євротур літератур», «Євроінтеграція України – шлях у майбутнє», «Україна- серце Європи», «Україна: курс на європейські цінності».

Так в Малинському інтернет-центрі ЦРБ проведено віртуальну подорож  «Мандрівка країнами Європи». Захід, на якому була присутня  учнівська молодь, проводився з метою поширення знань про європейські країни.

Присутні отримали інформацію про  країни Європи (Болгарія, Італія, Іспанія, Естонія, Литва Данія, Словаччина,  Австрія, Хорватія, Португалія),  їхню культуру, населення, валюту, економічний розвиток, туристичні місця, свята та  фестивалі, а також дізналися про  сайти, на яких можна ознайомитись з тією  чи іншою  країною Європи.

Відзначення Дня Європи в Україні − це важливий крок самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. Проведення такого заходу відіграє важливу роль у формуванні громадської думки про майбутнє нашої держави в європейській сім’ї народів.

День Європи в Україні

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.

Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.

 Розробка веб-сайту