День Європи

Відзначення Дня Європи у Житомирській області у 2017 році

З нагоди відзначення Дня Європи в м. Житомирі на майдані ім. С.П. Корольова було піднято об’єднаний Прапор Україна-ЄС. Також на фасаді будівлі встановлено найбільший Прапор Європейського Союзу із зображенням Державного Герба України. Полотно площею понад 456,4 кв. м. потрапило до Книги рекордів України.

19 травня на майдані імені С.П. Корольова відбувся концерт за участі артистів Сілезької опери (Республіка Польща) у супроводі Симфонічного оркестру «Lords of the Sound» (м. Київ), Житомирського академічного українського музично-драматичного театру імені І. Кочерги, G-ART #всепоцимбалах: виконання світових рокових хітів на українських народних інструментах та багато іншого.

20 травня відбулося урочисте відкриття пам’ятної дошки Леху Качинському.

Також у Житомирі на вулиці Михайлівська відбулась публічна дискусія «Європейські цінності. Досвід добросусідства», яка покликана налагодити діалог поміж громадами міст-побратимів Житомира задля обміну досвідом реформування та змін суспільної свідомості у напрямку європейської інтеграції. Дискусія складалась із двох панелей. Перша частина визначена в темі «Європейські цінності». Участь у обговорені взяли Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова, Звіяд Джавахалія, голова адміністрації міста Кутаїсі (Грузія), Станіслав Станоєв, віце-мер міста Монтана (Болгарія), Роберт Дедерко, віце-мер міста Битом (Республіка Польща) та Гжегош Левіцькі, депутат муніципалітету міста Плоцьк (Республіка Польща). Для другої панелі обрали тему «Українсько-польсько-грузинські відносини. Досвід та перспективи». Окрім цього, на вулиці Михайлівській гостей та житомирян порадував культурно-мистецький фестиваль національних товариств міста Житомира та фестиваль європейської кухні.

На Замковій горі відбувся IV Житомирський джаз-фест «Jazzomir».

Відповідно до плану заходів облдержадміністрації в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах проведено лекції, бесіди, на яких висвітлювались питання поглиблення взаємодії Україна - Європейський Союз, Європейської спадщини, необхідності інтеграції України у ЄС.

27 квітня 2017 року департаментом економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації спільно з Житомирським державним технологічним університетом було проведено Всеукраїнський економічний форум з міжнародною участю (в онлайн форматі) «Розвиток малого та середнього бізнесу в умовах глобалізації світової економіки».

У районах та містах області було організовано та проведено культурно-масові заходи за участю колективів художньої самодіяльності, професійних виконавців, присвячені Дню Європи.

Також проводилися виховні години, присвячені Дню Європи, включаючи ознайомлення з традиціями та звичаями народів Європи, з історією кореня Євросоюзу, шляхом України до ЄС та їх взаємовідносинами.

В бібліотеках районів та міст області організовано книжкові виставки, цикли заходів, інформаційні викладки, зокрема, в навчальних закладах
Радомишльського району було проведено конференцію старшокласників «Європейська інтеграція: здобутки, проблеми, перспективи», вікторини «Чи знаєш ти Європу», «Знайома і незнайома Європа», години спілкування «Толерантність – головна риса європейської спільноти», онлайн – подорож «Визначні місця Європи», конкурс дитячих творів «Діти Європи за мир і співдружність». В Романівській гімназії організовано «Європейське містечко». У бібліотеках району організовано книжкові виставки, тематичні полички, перегляд літератури: «Європейські орієнтири України», «Україна і Євросоюз: що нас поєднує», «Європейське культурне надбання», «Україна та європейська інтеграція: правовий вимір», «Європа – наш спільний дім», «Місце України в Європі».

На базі Пулинської центральної районної бібліотеки проводилася інформаційна година: «Парад ігор народів Європи»; оформлено тематичну поличку «Нашого цвіту по всьому світу: наші земляки в країнах Європи»  та інформаційний куточок «Україна на шляху до Європи».

У ВКНЗ «Коростишівський педагогічний коледж імені І.Я. Франка» Житомирської обласної ради з нагоди Дня Європи було проведено засідання гуртка «Interesting English», присвячене темі європейської інтеграції, інформаційну годину «Україна та Європейський союз: кроки назустріч» та мультимедійну презентацію «Україна приймає Євробачення 2017» для мешканців студентського гуртожитку. В читальному залі бібліотеки коледжу організовано виставку літератури та періодичних видань «Україна – європейська держава».

У загальноосвітніх навчальних закладах Ружинського району проведено шкільні лінійки, інформаційно-просвітницькі години, бесіди, круглі столи на тему: «Що я знаю про Європейський Союз?», «Європейське майбутнє очима українських школярів, «Історія Євросоюзу», «Вивчай Європу – змінюй Україну». У центральній районній бібліотеці була організована виставка «Крокуємо країнами Європи»; проведено шоу-вікторину «Що ти знаєш про Європейський Союз», експрес-опитування «Україна – Європейський Союз», організовано інформаційно-тематичну поличку «Євросоюз без таємниць».

За повідомленням Андрушівської районної адміністрації, бібліотекою проведено слайд-подорож «Далека і близька Європа»; с. Бровки, Волиця: бесіда «Європа очима дітей. Що я знаю про ЄС»; с. Гальчин: вікторина «Країни та міста Європи»; с. Павелки, Городківка: урок-подорож «Україна - Європа».

В бібліотеках, музеях та рекреаціях шкіл організовано постійно діючі експозиції, проведено виставку тематичної літератури «Подорожуємо столицями Європи».

Педагогічними та учнівськими колективами Волицької, Антопільської, Малоп’ятигірської, Мостівської, Андрушівської ЗОШ І-ІІ ст. проведено урочисті лінійки, конкурс учнівських рефератів, малюнків, підготовлено стіннівки.

Учні Городківської, Степківської, Новоівницької, Івницької, Яроповицької Нехворощанської ЗОШ І-ІІІ ст. провели тематичні заходи «Європа – наш спільний дім», «Європейські перегони». Для учнів 1-3 класів проведені виховні години «Маленькі українці подорожують країнами Європи».

В Коростенському районі на базі Грозинської гімназії відбулися спортивно-масові змагання та турніри з футболу, баскетболу, настільного тенісу з нагоди відзначення Дня Європи. В районній бібліотеці
ім. М.Сингаївського проведено круглий стіл «Україна – Європа: діалог крізь роки та кордони», в ході якого відбулася віртуальна подорож «Історична спадщина середньовіччя країн Євросоюзу».

20 травня 2017 року в м. Коростені відбувся концерт учнів міської школи мистецтв ім. А. Білошицького в парку культури і відпочинку «Древлянський».

В смт Романів біля адмінприміщення Романівської районної ради за участі голів райдержадміністрації та районної ради, учасників антитерористичної операції, переможців обласних олімпіад-учнів Романівської гімназії, представників трудових колективів, громадських і партійних організацій відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу з нагоди відзначення Дня Європи.

За повідомленням Новоград-Волинської міської ради в місті було проведено конкурс малюнків на асфальті «Яким я бачу майбутнє України у Євросоюзі», міську гру «Що? Де? Коли?» в рамках засідання клубу «Звягель-інтелект», тематичні інформаційні хвилинки «Історія створення Європейського Союзу». 20 травня 2017 року в с. Сусли Новоград-Волинського району відбулася зустріч польської громади села з представниками польської громади м. Пясечно на чолі зі старостою. В рамках заходу свої виступи представили учасники польського народного фольклорно-етнографічного колективу «Білі голубки» та дитячого фольклорного колективу «Голуб’ята».

У загальноосвітніх навчальних закладах Ружинського району проведено шкільні лінійки, інформаційно-просвітницькі години, бесіди, круглі столи на тему: «Що я знаю про Європейський Союз?», «Європейське майбутнє очима українських школярів, «Історія Євросоюзу», «Вивчай Європу – змінюй Україну». У центральній районній бібліотеці була організована виставка «Крокуємо країнами Європи»; проведено шоу-вікторину «Що ти знаєш про Європейський Союз», експрес-опитування «Україна – Європейський Союз», організовано інформаційно-тематичну поличку «Євросоюз без таємниць».

З нагоди святкування Дня Європи, відділом культури Станишівської ОТГ вбібліотеці с. Ліщин, с. Піски створено та оформлено тематичні папки «Що таке Європейський Союз», «Мандруємо країнами Європи»,«Європа очима дітей та молоді».

В закладах культури району відбулись святкові концерти за участю колективів художньої самодіяльності та «круглі столи» з метою висвітлення сутності та ролі Європейського Союзу в сучасному світі»

У КЗ «Радомишльський народний краєзнавчий музей» проведено віртуальні екскурсії «Сучасна Європа» та «Перлини Європи».

В Пулинському районі на базі ТОВ «Гинкар» проведено круглий стіл на тему: «Впровадження європейських стандартів організації виробництва - шлях до зростання економіки». Також проведено спортивно-масові заходи: турнір з футболу і тенісу настільного серед вихованців Стрибізької та Пулинської ДЮСШ (смт Пулини), футбольний турнір ветеранів (с. Тетірка).

В Озернянській гімназії уже протягом 5 років функціонує учнівський Євроклуб. До його складу входять 15 членів. У І семестрі проводились засідання з питань діяльності євроклубу та інтеграції України в ЄС.

Щороку склад учасників клубу поповнюється. Створюється план та розробляються завдання.

У Новогуйвинській гімназії проведено виховний захід присвячений Дню Європи під гаслом: «Ми, українські діти – діти сучасної Європи, маємо бажання разом з європейськими країнами будувати своє майбутнє і майбутнє нашої рідної України!

З нагоди Дня Європи в районі проведені спортивні змагання з настільного тенісу, шахів, шашок, армреслінгу, у яких взяли участь команди Коднянської, Глибочицької, Троянівської, Садківської, Левківської сільських рад.

Комунальним закладом «Центральна районна бібліотека» Житомирської районної ради було проведено ряд заходів в закладах культури Житомирського району.

З нагоди святкування Дня Європи, Всесвітнього Дня Вишиванки та Дня Матері 18 травня 2017 року на території Тетерівської територіальної громади відбулися ряд заходів.

Святкове дійство розпочалося великою вишиваною ходою центром села, в якій взяли участь учні Тетерівської ЗОШ, вчителі, вихованці та вихователі дитячого садочка, працівники культури Тетерівської громади, працівники Тетерівської сільської ради, депутати та члени виконкому.

Організація заходів з Європейської інтеграції вказує на те, що цей напрямок поступово стає справою державного значення і відіграє непересічну роль у формуванні юної громадської думки про майбутнє нашої держави в європейській сім’ї народів.

Заходи з питань євроінтеграції − це важливий крок у зміцненні України, як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Хід підготовки та проведення вищезгаданих заходів було широко висвітлено у друкованих засобах масової інформації області, програмах місцевого та обласного телебачення, спецвипусках газет навчальних закладів та вузівських радіопередачах. Публікації про заходи були розміщені на офіційних веб-сайтах райдержадміністрацій та міськвиконкомів.


День Європи в Україні

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.

Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.Розробка веб-сайту