Орієнтовний графік завершення ЄС законодавчого процесу щодо запровадження ЄС безвізового режиму для України

Виконання відповідних критеріїв Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для громадян України дозволило 20 квітня 2016 р. Єврокомісії внести на розгляд Європарламенту та Ради ЄС законодавчу пропозицію про внесення змін до Регламенту Ради (ЄС) № 539/2001 від 15.03.2001 р. щодо запровадження ЄС безвізового режиму для громадян України.

17 листопада 2016 р. на засіданні Комітету постійних представників при ЄС (COREPER) схвалено рішення щодо початку тріалогу між ЄК, Радою ЄС і Європарламентом щодо скасування візового режиму для громадян України.

28 лютого 2017 р. – проведено узгодження позиції ЄП, ЄК та Рада ЄС (тріалог) щодо законодавчої пропозиції.

2 березня та 9 березня 2017 р. COREPER та Комітет ЄП з громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ (LIBE), відповідно, підтвердили результати тріалогу. 

6 квітня – Європарламент схвалив законодавчу пропозицію щодо запровадження ЄС безвізового режиму для України.

26 квітня – відбувся другий етап підтвердження Комітетом постійних представників при ЄС (COREPER)результатів тріалогу від 28.02.2017 р. Законодавчу пропозицію схвалено без обговорення.

11 травня Рада ЄС схвалила рішення щодо безвізового режиму з Україно.

17 травня – відбулось спільнепідписання Президентом Європейського Парламенту А.Таяні та Міністром внутрішніх справ та національної безпеки головуючої у Раді ЄС Мальти К.Абелою законодавчого акту.

22 травня – опубліковано законодавчий акт.

З 11 червня ц.р. вступає у силу рішення про запровадження ЄС безвізового режиму для України.


Розробка веб-сайту