Вебінар з питань регуляторної діяльності

З метою  надання інформаційно-консультаційної допомоги за сприянням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Офісу ефективного регулювання в облдержадміністрації 31.01.2019 проведено вебінар  для сприяння застосуванню  розробниками проектів регуляторних актів он-лайн сервісу для підготовки рішення щодо проведення аналізу регуляторного впливу (АРВ) регуляторного акта та тесту малого підприємництва за участю представників структурних підрозділів облдержадміністрації та обласної ради.

На вебінарі представлено он-лайн ресурс https://regulation.gov.ua, розроблений Мінекономрозвитку спільно з Офісом ефективного регулювання та розміщений на Платформі ефективного регулювання (PRO), який включає корисні інструменти для як для органів влади, так і для бізнесу.

Зокрема,  для органів влади  запропоновані інструменти для перегляду правил на ринках, онлайн-калькулятори для АРВ, М-тесту, бюджетних витрат, навігатор по регулюванню. Для бізнесу корисними будуть сервіси, які допомогають зрозуміти та виконати правила, що встановлює держава, та контролювати, як вони формуються.

Учасники заходу  отримали практичні поради при проведенні  аналізу регуляторного впливу регуляторного акта, зокрема щодо визначення проблем, які передбачається розв'язати шляхом державного регулювання, цілей державного регулювання, оцінювання усіх прийнятних альтернативних способів досягнення зазначених цілей, визначення показників результативності акта.

Також, на вебінарі  висвітлені питання щодо змісту М-тесту (Тесту малого підприємництва), який є складовою аналізу регуляторного впливу (АРВ). Унікальна, як для регуляторних інструментів, здатність М-Тесту надавати вимірювану (числову) інформацію перетворює АРВ на доказовий документ, що дозволяє обрати найкраще із запропонованих альтернативних рішень. В основі  М-Тесту лежить методика обчислення стандартних витрат малого підприємництва на виконання конкретного регуляторного акта. Результати     М-Тесту дозволяють обґрунтувати варіанти пом’якшення адміністративного навантаження на малий бізнес. Завдяки своїм властивостям М-Тест має сприяти встановленню рівноправного діалогу між державою та бізнесом.


Розробка веб-сайту